Poniżej znajduje się lista Shinigami z podziałem na rangi.
Kapitanowie[]
- Shunsui Kyōraku - Kapitan 1. Oddziału i wszechkapitan Gotei 13; były kapitan 8. Oddziału
- Genryūsai Shigekuni Yamamoto - Były kapitan 1. Oddziału i były wszechkapitan Gotei 13 (Martwy)
- Suì-Fēng - Kapitan 2. Oddziału i dowodząca Onmitsukidō
- Yoruichi Shihōin - Była kapitan 2. Oddziału i była dowodząca Onmitsukidō
- Rōjūrō Ōtoribashi - Kapitan 3. Oddziału
- Gin Ichimaru - Były kapitan 3. Oddziału i były wicekapitan 5. Oddziału (Martwy)
- Shūsuke Amagai - Były kapitan 3. Oddziału (Tylko anime, martwy)
- Isane Kotetsu - Kapitan 4. Oddziału i była wicekapitan tego oddziału
- Retsu Unohana - Były kapitan 4. Oddziału (Martwa)
- Shinji Hirako - Kapitan 5. Oddziału
- Sōsuke Aizen - Były kapitan 5. Oddziału oraz były wicekapitan tego oddziału
- Seigen Suzunami - Były kapitan 5. Oddziału (Tylko gra wideo, martwy)
- Byakuya Kuchiki - Kapitan 6. Oddziału
- Ginrei Kuchiki - Były kapitan 6. Oddział
- Tetsuzaemon Iba - Kapitan 7. Oddziału
- Sajin Komamura - Były Kapitan 7. Oddziału
- Love Aikawa - Były kapitan 7. Oddziału
- Lisa Yadōmaru - Kapitan 8. Oddziału
- Kensei Muguruma - kapitan 9. Oddziału
- Kaname Tōsen - Były kapitan 9. Oddziału, wcześniej żołnierz 5. rangi tego Oddziału (Martwy)
- Tōshirō Hitsugaya - Kapitan 10. Oddziału
- Isshin Kurosaki - Były kapitan 10. Oddziału
- Kenpachi Zaraki - Kapitan 11. Oddziału
- Kenpachi Kiganjō - Były kapitan 11. Oddziału (Martwy)
- Mayuri Kurotsuchi - Kapitan 12. Oddziału, były żołnierz 3. rangi tego oddziału oraz przewodniczący Sekcji Rozwoju Technologii i były wiceprezydent instytutu
- Kisuke Urahara - Były kapitan 12. Oddziału, były żołnierz 3. rangi 2. Oddziału oraz były przewodniczący Sekcji Rozwoju Technologii
- Kirio Hikifune - Była kapitan 12. Oddziału przed awansem do Gwardii Królewskiej
- Rukia Kuchiki - Kapitan 13. Oddziału i była wicekapitan tego Oddziału
- Jūshirō Ukitake - Były Kapitan 13. Oddziału (Martwy)
- Tessai Tsukabishi - Były kapitan Sekcji Kidō
Wicekapitanowie[]
- Nanao Ise - Dzielona wicekapitan 1. Oddziału i była wicekapitan 8. Oddziału oraz wiceprezydent Stowarzyszenia Kobiet Shinigami
- Genshirō Okikiba - Dzielony wicekapitan 1. Oddziału i były żołnierz 3. rangi 1. Oddziału
- Chōjirō Sasakibe - Były wicekapitan 1. Oddziału (Martwy)
- Marechiyo Ōmaeda - Wicekapitan 2. Oddziału
- Marenoshin Ōmaeda - Były wicekapitan 2. Oddziału (Emerytowany)
- Izuru Kira - Wicekapitan 3. Oddziału
- Chikane Iba - Były wicekapitan 3. Oddziału
- Kiyone Kotetsu - Wicekapitan 4. Oddziału
- Seinosuke Yamada - Były wicekapitan 4. Oddziału
- Momo Hinamori - Wicekapitan 5. Oddziału
- Renji Abarai - Wicekapitan 6. Oddziału
- Sōjun Kuchiki - Były wicekapitan 6. Oddziału (Martwy)
- Ginjirō Shirogane - Były wicekapitan 6. Oddziału (Emerytowany)
- Jin'emon Kotsubaki - Były wicekapitan 7. Oddziału
- Shūhei Hisagi - Dzielony wicekapitan 9. Oddziału
- Mashiro Kuna - Dzielona wicekapitan 9. Oddziału
- Rangiku Matsumoto - Wicekapitan 10. Oddziału
- Ikkaku Madarame - Wicekapitan 11. Oddziału i były żołnierz 3. rangi tego Oddziału
- Yachiru Kusajishi - Była wicekapitan 11. Oddziału
- Akon - Wicekapitan 12. Oddziału
- Nemu Kurotsuchi - Wicekapitan 12. Oddziału oraz wiceprezydent Sekcji Rozwoju Technologii
- Hiyori Sarugaki - Była wicekapitan 12. Oddziału
- Kaien Shiba - Były wicekapitan 13. Oddziału (Martwy)
- Hachigen Ushōda - Były wicekapitan Sekcji Kidō
Żołnierze niższej rangi[]
- Shin'etsu Kisaragi - Żołnierz nieznanego stopnia 1. Oddziału oraz ojciec Shūsuke Amagaia (Tylko anime, martwy)
- Rikū Togakushi - żołnierz 3. rangi 3. Oddziału
- Taketsuna Gori - Żołnierz 5. rangi 3. Oddziału
- Asuka Katakura - Żołnierz 6. rangi 3. Oddziału
- Makoto Kibune - Były żołnierz 3. rangi 3. Oddziału (Tylko anime, martwy)
- Yasochika Iemura - Żołnierz 3. rangi 4. Oddziału oraz wiceprezydent Stowarzyszenia Mężczyzn Shinigami
- Hanatarō Yamada - Żołnierz 7. rangi 4. Oddziału
- Harunobu Ogidō - Żołnierz 8. rangi 4. Oddziału
- Kōga Kuchiki - Były żołnierz 3. rangi 6. Oddziału (Tylko anime, martwy)
- Mihane Shirogane - Żołnierz 9. rangi 6. Oddziału
- Jirōbō Ikkanzaka - Były żołnierz 4. rangi 7. Oddziału
- Tatsufusa Enjōji - Żołnierz 3. rangi 8. Oddziału
- Heizō Kasaki - Były żołnierz 3. rangi 9. Oddziału (Martwy)
- Shinobu Eishima - Były żołnierz 4. rangi 9. Oddziału (Martwy)
- Izaemon Tōdō - Były żołnierz 6. rangi 9. Oddziału (Martwy)
- Toshimori Umesada - Żołnierz 20. rangi 9. Oddziału
- Kōkichirō Takezoe - Żołnierz 7. rangi 10. Oddziału
- Yumichika Ayasegawa - Żołnierz 3. rangi 11. Oddziału
- Makizō Aramaki - Żołnierz 10. rangi 11. Oddziału
- Maki Ichinose - Były żołnierz nieznanego stopnia 11. Oddziału (Tylko anime, martwy)
- Kiyone Kotetsu - Dzielony żołnierz 3. rangi 13. Oddziału
- Sentarō Kotsubaki - Dzielony żołnierz 3. rangi 13. Oddziału
- Miyako Shiba - Była żołnierz 3. rangi 13. Oddziału (Martwa)
- Hidetomo Kajōmaru - Żołnierz 6. rangi 13. Oddziału
Pozostali[]
- Ichika Abarai - Shinigami z nieznanego Oddziału
- Nemuri Hachigō - Shinigami 12. Oddziału
- Rikichi Yuki - Shinigami 6. Oddziału
- Rin Tsubokura - Shinigami 12. Oddziału i członek Sekcji Rozwoju Technologii
- Hiyosu - Shinigami 12. Oddziału i członek Sekcji Rozwoju Technologii
- Zennosuke Kurumadani - Zastępca Rukii w ochronie Karakury, jego oddział i ranga nie są znane
- Ichigo Kurosaki - Przedstawiciel Shinigami
- Kūgo Ginjō - Były Przedstawiciel Shinigami
- Gengorō Ōnabara - Nauczyciel w Akademii Shinō
- Shino Madarame - Zastępca Zennosuke Kurumadaniego jako strażnika Karakury oraz Shinigami 13. Oddziału
- Ryūnosuke Yuki - Zastępca Zennosuke Kurumadaniego jako strażnika Karakury oraz Shinigami 13. Oddziału
- Kakyō - Shinigami z nieznanego oddziału i o nieznanej randze (Martwa)
- Hotaru Kanisawa - Shinigami będący uczniem w Akademii Shinō (Martwa)
- Aoga - Shinigami będący uczniem w Akademii Shinō (Martwy)
- Ashido Kanō - Shinigami, który utknął w Lesie Menosów w Hueco Mundo (Tylko anime)
- Eikichirō Saidō - Shinigami z tajnej jednostki mobilnej (Tylko anime)
- Ran'Tao - Kierownik zespołu badawczego, który stworzył Bount (Tylko anime)
- Ōko Yushima - Były Shinigami 12. Oddziału (przedtem 10.), członek SRT i kierownik projektu Spearhead (Tylko anime)
- Baishin - Były Shinigami i główny antagonista w OVA Zapieczętowany Miecz Szału (Tylko anime, martwy)
- Senna - Postać w Bleach: Memories of Nobody (Tylko film, martwa)
- Ganryū - Lider Dark Ones w Bleach: Memories of Nobody (Tylko film, martwy)
- Jai - Wygnany Shinigami i członek Dark Ones (Tylko film, martwy)
- Benin - Wygnana Shinigami i członkini Dark Ones (Tylko film, martwa)
- Riyan - Wygnany Shinigami i członek Dark Ones (Tylko film, martwy)
- Bau - Wygnany Shinigami i członek Dark Ones (Tylko film, martwy)
- Mue - Wygnany Shinigami i członek Dark Ones (Tylko film, martwy)
- Sōjirō Kusaka - Główny antagonista w Bleach: The DiamondDust Rebellion (Tylko film, martwy)
- Ryūsei Kenzaki - Pierwszy sługa Rurichiyo Kasumiōji (Tylko anime)
- Rusaburō Enkōgawa - Drugi sługa Rurichiyo Kasumiōji (Tylko anime)
- Shinta Seko - Shinigami 3. Oddziału (Tylko anime)
- Inose - Shinigami 3. Oddziału (Tylko anime)
- Aida - Shinigami 3. Oddziału (Tylko anime)
- Kanō - Shinigami 3. Oddziału (Tylko anime)
- Seizo Harugasaki - Były Shinigami 11. Oddziału (Tylko anime, emerytowany)
- Masayoshi - Były Shinigami, który opuścił Gotei 13 i polował na Hollowy. (Tylko anime, martwy)
- Matsuri Kudō - Shinigami 5. Oddziału (Tylko gra wideo)
- Fujimaru Kudō - Shinigami 5. Oddziału (Tylko gra wideo)
- Kyugohanin - Shinigami 4. Oddziału (Tylko gra wideo)
- Goteitaishi - Shinigami 11. Oddziału (Tylko anime i gra wideo)
Nawigacja[]